Tanáraink

Gasparin Szabolcs, klubelnök, vezetőedző 7.dan, Renshi

„1997-ben kezdtem kendózni Salgótarjánban. Egyetemi tanulmányaim miatt 1999-ben Budapestre költöztem, és itt folytattam kendós pályafutásomat. 2005-ben egyéves egyetemi ösztöndíjat nyertem a tokiói Kokushikan Egyetem testnevelési karának kendó szakára. Az egyetemen egy éven keresztül lehetőségem volt kizárólag kendóval foglalkozni egy professzionális közegben. 2002-től a magyar válogatott tagja voltam egészen 2010-ig. 2024.-ben vizsgáztam le 7. dan fokozatra a Milánióban, a Kendó Világbajnokságon, az év elején pedig megszereztem a Renshi tanári fokozatot is.

Edzőként alapvető fontosságú számomra mind a sérülések, mind a hosszabb távon jelentkező ártalmak prevenciója. Emellett edzéseimen célzottan foglalkozunk a testtartás javításával is, ami azon túl, hogy a test egészségében alapvető fontosságú, a hosszú távon biztonságos és hatékony sportolásnak is elengedhetetlen feltétele.”


Végzettségek:

– Kendó sportoktató képzés (OKJ) 2013

– Gerincjóga oktatói képzés 2018-2019

– NMPT (természetes mozgásminta tréning) instruktori képzés 2019

– Teljesítmény fejlesztő edző (Performance Enhancment Specialist) 2020

Litkey Blanka, titkár, segédedző
2.dan

„2017.-ben kezdtem el kendózni. Már az első edzésen teljesen magával ragadott a foglalkozás egyedi hangulata. 2018.-ban kezdtem el komolyan versenyezni. 2019.-ben a magyar kendó keret válogatott tagja voltam. Ebben az időszakban kezdtem el gyermek és kezdő edzések lebonyolításában besegíteni. 2020.-ra már rendszeresen tartottam önállóan edzéseket. Sokat foglalkoztam viszonylag fiatal, alsótagozatos gyerekekkel, amit nagyon motiválónak tartok és ebben örömömet lelem. Szerintem a kendó oktatásán keresztül sokat tanulhatok én magam is a technikákról és úgy a kendóról általában, mint versenyző és mint tanár egyaránt.

A kendó számomra nem csak fizikai de lelki fejlődésről is szól. Úgy gondolom ez utóbbit akkor segítheti, ha az edzésen és a versenyeken tapasztaltakat a mindennapi élet színterein is hasznosítani tudjuk. A kendó élethosszig tartó és folyamatos fejlődés harcművészete is, és én törekszem ezt mind versenyzőként és mind oktatóként egyaránt megvalósítani.”